Blog

 

 Tagcloud

 Kalendář akcí

 Twitter

 
7. srpna
2012

Et netera za pouhého 2,5 měsíce postavila a spustila portál online pojištění Allianz Direct.

Autor: Petr Votoček | upraveno: 8. 8. 2012 | štítky: Allianz, Direct, Wicket

Společnost Et netera ve velmi krátkém čase postavila a spustila portál Allianz Direct (www.allianzdirect.cz), na kterém si klienti mohou sjednat několik druhů pojištění online.

Online pojištění by mělo patřit k významným kanálům každé silné pojišťovny. Allianz, jako jednička na trhu v online pojištění, má nyní k dispozici nový plnohodnotný a moderní portál s uživatelsky přívětivým, jednoduchým a intuitivním prostředím. Nejednalo se o pouhý redesign, portál bylo třeba postavit celý od začátku.

„Rychlý sled událostí během tohoto roku u nás vyvolal naléhavou potřebu nového portálu pro online pojištění, který by byl pro klienty přehlednější a jednodušší.. Chtěli jsme nabídnout modernější uspořádání a poskytovat pojištění přes internet se zajímavými slevami. Allianz pojišťovna chce v daném kanálu výrazně růst, a proto do něj investuje. I když nám mnoho lidí říkalo, že za tak krátkou dobu je realizace podobného projektu nereálná, Et netera ve spolupráci s IT Allianz pojišťovny dokázala, že to možné je,“ říká Dalibor Šajar, ředitel úseku Market Managementu Allianz pojišťovny.

Návštěvník si nejprve vybere druh pojištění (autopojištění, pojištění osob, pojištění majetku), následně je proveden nabízenými variantami a konfigurátory pojištění. Na základě jeho výběru je mu nezávazně nabídnuta cena a následuje případné sjednání pojištění. Platba je provedena buď ihned prostřednictvím platební brány či později jinými způsoby.

„Přestože byl termín realizace opravdu šibeniční, nemohli jsme si dovolit vynechat části jako je důkladná analýza nebo návrh struktury. Čas jsme ušetřili pouze vhodným výběrem použitých technologií.. Prezentace běží nad naším CMS jNetPublish. Formulářová část využívá framework Apache Wicket, který se našemu tým jevil nejvhodnější jako základna pro rychlou tvorbu složitých a funkčně komplikovaných formulářů,“ říká Petr Votoček, project manager společnosti Et netera. „Jsme velmi rádi, že se nám projekt podařilo dokončit a spustit v dohodnutém termínu, protože hned na začátku prázdnin vzrostl počet online sjednaných a uzavřených cestovních pojištění o desítky procent,“ dodává.